Hakkımızda

Hakkımızda Resim

TEVERLER, 1900’lü yıllarda dedemiz Yahya TEVER’in Trabzon-Of ‘tan gelerek Sakarya-Akyazı-Kanlıçay köyünde, Türkiye’de su ile işleyen ilk kereste fabrikasını kurmasıyla faaliyetlerine başlamıştır. Bu dönem, ailenin ticarete atıldığı ilk dönemdir. Geniş bir zümreyi oluşturan TEVER ailesinin bireyleri bugün de ticari faaliyetlerine başta orman ürünleri ve inşaat sektörü olmak üzere çeşitli dallarda birbirinden ayrı olarak devam etmektedirler.


Ticari faaliyetlerini,1954 yılında Adapazarı merkezinde kurduğu kereste fabrikası ile sürdüren firmamız, 2002 yılında TEVERLER Metal Ağaç Tekstil San. ve İnşaat Tic. Ltd. Şti. adını almıştır ve Yusuf TEVER öncülüğünde oğullarının da desteği ile sektördeki faaliyetlerini sürdürmektedir. Firmamız, modern teknolojiye sahip tesislerinde günlük 35m3 işleme kapasitesi ile başta inşaatlık kereste, doğramalık kereste, lambri ve döşeme olmak üzere değişik tür ve ebatlarda ürün imalatının yanı sıra inşaat sektöründeki farklı ihtiyaçlara çözüm sunan ithal ürünlerin de satışını yapmaktadır.


Ürünlerini başta Sakarya ve civar iller olmak üzere yurt çapındaki inşaat firmaları, kooperatifler ve perakende müşterilere pazarlamaktadır. Firmamız, 1901’den bugüne değişmeyen ÜSTÜN HİZMET ANLAYIŞI ve İMALAT KALİTESİ sayesinde oluşturduğu GÜVEN ve MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ ile sektörünün lider kuruluşları arasında yerini almaktadır.